Sports Calendar

Submit a game or tryout

Today

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Priory at Summit Shasta

Varsity Boys Soccer
4 p.m.
Sequoia at Palo Alto

Varsity Boys Basketball
6:30 p.m.
Eastside Prep at Piedmont Hills

Varsity Boys Basketball
6:30 p.m.
Summit Shasta at Priory

Tuesday, December 11

Varsity Girls Soccer
3:15 p.m.
Palo Alto at Leland

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Menlo at Los Altos

Varsity Girls Soccer
3:30 p.m.
Castilleja at Menlo

Varsity Boys Soccer
5:30 p.m.
Santa Clara at Gunn

Varsity Boys Basketball
5:45 p.m.
Kehillah Jewsih at Pinewood

Varsity Girls Soccer
6 p.m.
Menlo-Atherton at Santa Clara

Varsity Girls Basketball
7 p.m.
KIPP Collegiate at Castilleja

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
James Logan at Menlo-Atherton

Varsity Girls Basketball
7:30 p.m.
South San Francisco at Menlo

Wednesday, December 12

Varsity Boys Soccer
2:45 p.m.
Palo Alto at Serra

Varsity Girls Basketball
4 p.m.
Pinewood at Iolani Classic (Hawaii)

Varsity Girls Soccer
4 p.m.
Pinewood at Wilcox

Varsity Girls Soccer
5:30 p.m.
Sacred Heart Prep at Gunn

Varsity Boys Basketball
5:30 p.m.
Menlo-Atherton at Jefferson

Varsity Boys Soccer
5:30 p.m.
Sacred Heart Prep at Sacred Heart Cathedral

Womens Wrestling
6 p.m.
Emmanuel at Menlo

Varsity Boys Basketball
6 p.m.
Menlo at Homestead

Varsity Boys Basketball
6 p.m.
Gunn at Prospect Tournament

Varsity Boys Basketball
6:30 p.m.
Priory at Nueva

Varsity Girls Basketball
7 p.m.
Palo Alto at Menlo-Atherton

Varsity Girls Basketball
7 p.m.
Palo Alto at Menlo-Atherton

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Santa Teresa at Palo Alto

Thursday, December 13

Varsity Girls Basketball
3 p.m.
Pinewood at Iolani Classic (Hawaii)

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Menlo at Crystal Springs Uplands

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Priory at Pinewood

Varsity Girls Soccer
3:30 p.m.
San Mateo at Priory

Varsity Boys Basketball
4:30 p.m.
Gunn at Prospect Tournament

Varsity Girls Soccer
5 p.m.
Leland at Menlo-Atherton

Varsity Boys Basketball
5:30 p.m.
Kehillah Jewsih at Jewish Community

Mens Basketball
7 p.m.
Cal Miramar at Menlo

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
St. Mary's Berkeley at Sacred Heart Prep

Friday, December 14

Varsity Boys Soccer
4:30 p.m.
Woodside at Aragon

Varsity Boys Soccer
4:30 p.m.
Woodside at Aragon

Varsity Boys Soccer
4:30 p.m.
South San Francisco at Menlo-Atherton

Varsity Girls Basketball
5 p.m.
Pinewood at Iolani Classic (Hawaii)

Varsity Girls Basketball
5:45 p.m.
Castilleja at Nueva

Varsity Girls Basketball
6 p.m.
Wallenberg at Gunn

Varsity Girls Soccer
7 p.m.
Urban at Castilleja (El Camino Park)

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Woodside at Lowell

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Gunn at Prospect Tournament

Varsity Boys Basketball
7:30 p.m.
Menlo-Atherton vs. Leland at Bellarmine Tournament

Varsity Girls Basketball
7:30 p.m.
Menlo-Atherton at Sacred Heart Prep

Saturday, December 15

Womens Wrestling
8 a.m.
Menlo at West Coast Tournament (Rocklin)

Varsity Girls Wrestling
9 a.m.
Palo Alto at Rose Garden Rumble (Lincoln)

Varsity Girls Basketball
11 a.m.
Palo Alto at Evergreen Valley

Varsity Girls Soccer
11 a.m.
Sacred Heart Prep at Firebird Classic (Fremont High)

Womens Basketball
12 p.m.
Baylor at Stanford

Varsity Boys Basketball
12 p.m.
Menlo-Atherton at Bellarmine Tournament

Varsity Girls Soccer
12 p.m.
Gunn at Firebird Classic (Fremont High)

Varsity Girls Soccer
1 p.m.
Palo Alto at Firebird Classic (Fremont High)

Varsity Girls Soccer
1 p.m.
Menlo at Firebird Classic (Fremont High)

Varsity Boys Soccer
1 p.m.
Menlo-Atherton at Homestead Tournament

Varsity Boys Soccer
1 p.m.
Hillsdale at Sacred Heart Prep

Varsity Girls Basketball
1:30 p.m.
Hercules at Gunn

Varsity Girls Basketball
2 p.m.
Priory vs. St. Francis at Presentation Shootout

Mens Basketball
2:30 p.m.
Eastern Washington at Stanford

Varsity Girls Soccer
3:15 p.m.
Menlo-Atherton at Firebird Classic (Fremont High)

Mens Basketball
4 p.m.
Menlo vs. Western Montana at Cactus Classic (Phoenix)

Varsity Boys Basketball
5:30 p.m.
Westmoor at Woodside

Varsity Boys Basketball
6 p.m.
Palo Alto at Salesian

Sunday, December 16

Mens Basketball
12 p.m.
Menlo vs. Northern Montana at Cactus Classic (Phoenix)

Monday, December 17

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Gunn at Evergreen Valley

Tuesday, December 18

Womens Basketball
3 p.m.
Stanford at Tennessee

Varsity Boys Basketball
5:45 p.m.
Kehillah Jewsih at Nueva

Mens Basketball
7:30 p.m.
San Jose State at Stanford

Wednesday, December 19

Varsity Girls Basketball
7:30 p.m.
Westmoor at Gunn

Thursday, December 20

Mens Wrestling
9 a.m.
Menlo at Reno Tournament of Champions

Varsity Girls Basketball
4:30 p.m.
Priory vs. Yosemite at Steve Geramoni Invitational (Notre Dame Belmont)

Varsity Girls Basketball
6:15 p.m.
Sequoia at Menlo-Atherton

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Sequoia at Menlo-Atherton

Friday, December 21

Varsity Boys Soccer
1:30 p.m.
Menlo at University (HS Showcase at Beach Chalet)

Varsity Girls Soccer
2 p.m.
Priory at Burlingame

Varsity Boys Basketball
3 p.m.
Santa Cruz at Sacred Heart Prep

Womens Basketball
4 p.m.
Stanford at Buffalo

Varsity Boys Soccer
4:30 p.m.
Menlo-Atherton at Half Moon Bay

Varsity Boys Soccer
4:30 p.m.
Sequoia at Woodside

Varsity Boys Soccer
4:30 p.m.
Sequoia at Woodside

Varsity Boys Basketball
5:30 p.m.
Pinewood at Pacific Bay Christian

Varsity Girls Basketball
6 p.m.
Priory at Steve Geramoni Invitational (Notre Dame Belmont)

Varsity Girls Basketball
6:15 p.m.
Carlmont at Woodside

Varsity Girls Basketball
6:30 p.m.
Carlmont at Woodside

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Carlmont at Woodside

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Carlmont at Woodside

Saturday, December 22

Varsity Boys Basketball
1:30 p.m.
Palo Alto at Alisal

Varsity Girls Basketball
1:30 p.m.
Priory at Steve Geramoni Invitational (Notre Dame Belmont)

Varsity Boys Soccer
1:30 p.m.
Menlo vs. Branson at University HS Showcase (Beach Chalet)

Mens Basketball
2 p.m.
Stanford at USF

Varsity Girls Basketball
4 p.m.
St. Francis at Pinewood

Varsity Girls Basketball
5:30 p.m.
Menlo at North Salinas

Varsity Boys Basketball
6 p.m.
Woodside at Mountain View

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Mitty at Menlo-Atherton

Wednesday, December 26

Varsity Girls Basketball
3 p.m.
Castilleja at Seaside Sweet 16 Tournament

Varsity Boys Basketball
5 p.m.
Menlo at Orange Holiday Classic

Thursday, December 27

Varsity Girls Wrestling
9 a.m.
Menlo-Atherton at Queen of the Hill Tournament (Corona)

Varsity Boys Basketball
12:30 p.m.
Priory vs. Arroyo at Don and Martha Price Classic (Monte Vista Christian, Watsonville)

Varsity Girls Basketball
4 p.m.
Castilleja at Seaside Sweet 16 Tournament

Varsity Boys Basketball
4 p.m.
Sacred Heart Prep at Surf N Slam (Scripps Ranch)

Varsity Boys Basketball
4:30 p.m.
Palo Alto vs. College Park at Dougherty Valley

Varsity Girls Basketball
5 p.m.
Menlo at Coaches vs. Cancer (Menlo)

Varsity Girls Basketball
5 p.m.
Eastside Prep, M-A at Coaches vs. Cancer (Eastside Prep)

Varsity Boys Basketball
6:30 p.m.
Menlo at Orange Holiday Classic

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Menlo-Atherton at Windsor Tournament

Friday, December 28

Varsity Girls Wrestling
9 a.m.
Menlo-Atherton at Queen of the Hill Tournament (Corona)

Varsity Boys Basketball
12 p.m.
Palo Alto at Dougherty Valley Tournament

Varsity Boys Basketball
1 p.m.
Menlo-Atherton at Windsor Tournament

Varsity Girls Basketball
3 p.m.
Eastside Prep, M-A at Coaches vs. Cancer (Eastside Prep)

Varsity Boys Basketball
3 p.m.
Sacred Heart Prep at Surf N Slam (Scripps Ranch)

Varsity Boys Basketball
4 p.m.
Priory at Don and Martha Price Classic (Monte Vista Christian, Watsonville)

Varsity Girls Basketball
4 p.m.
Castilleja at Seaside Sweet 16 Tournament

Mens Basketball
5 p.m.
Menlo vs. Westcliff at Westmont Classic

Varsity Girls Basketball
6 p.m.
Menlo at Coaches vs. Cancer (Menlo)

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Menlo at Orange Holiday Classic

Saturday, December 29

Varsity Girls Wrestling
9 a.m.
Menlo-Atherton at Queen of the Hill Tournament (Corona)

Varsity Boys Basketball
1 p.m.
Palo Alto at Dougherty Valley Tournament

Varsity Girls Basketball
1 p.m.
Castilleja at Seaside Sweet 16 Tournament

Varsity Boys Basketball
1 p.m.
Sacred Heart Prep at Surf N Slam (Scripps Ranch)

Varsity Boys Basketball
1 p.m.
Menlo-Atherton at Windsor Tournament

Womens Basketball
2 p.m.
CSUN at Stanford

Varsity Boys Basketball
2 p.m.
Priory at Don and Martha Price Classic (Monte Vista Christian, Watsonville)

Mens Basketball
3 p.m.
Menlo vs. Cal Miramar at Westmont Classic

Varsity Girls Basketball
3 p.m.
Menlo at Coaches vs. Cancer (Menlo)

Varsity Boys Basketball
3 p.m.
Menlo at Orange Holiday Classic

Mens Basketball
5 p.m.
Long Beach State at Stanford

Varsity Girls Basketball
5 p.m.
Eastside Prep, M-A at Coaches vs. Cancer (Eastside Prep)

Varsity Boys Basketball
5:30 p.m.
Woodside at Harker

Monday, December 31

Mens Football
11 a.m.
Stanford vs. Pittsburgh at Sun Bowl (El Paso)

Wednesday, January 2

Varsity Girls Soccer
12 p.m.
Palo Alto at Fremont

Varsity Boys Soccer
2 p.m.
Menlo at Soquel

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Los Altos at Palo Alto

Varsity Boys Soccer
4 p.m.
Gunn at Cupertino

Varsity Girls Soccer
6 p.m.
Cupertino at Gunn

Thursday, January 3

Varsity Boys Wrestling
4:30 p.m.
Palo Alto at Los Gatos

Varsity Girls Wrestling
4:30 p.m.
Palo Alto at Los Gatos

Varsity Girls Basketball
5 p.m.
Priory at Eastside Prep

Varsity Girls Basketball
6 p.m.
Menlo at Menlo-Atherton

Varsity Girls Basketball
6 p.m.
Sacred Heart Prep at Pinewood

Varsity Boys Wrestling
6:30 p.m.
Gunn at Cupertino

Varsity Boys Basketball
6:30 p.m.
Priory at Menlo

Varsity Boys Basketball
6:30 p.m.
Harker at Sacred Heart Prep

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Terra Nova at Woodside

Friday, January 4

Mens Wrestling
9 a.m.
Menlo at Menlo Duals

Varsity Girls Wrestling
9 a.m.
Menlo-Atherton at Napa Valley Classic

Varsity Boys Soccer
11 a.m.
Menlo-Atherton at Sacred Heart Prep

Varsity Boys Soccer
2 p.m.
Menlo at Santa Cruz

Varsity Boys Basketball
3 p.m.
St. Francis at Woodside

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Palo Alto at Homestead

Varsity Girls Soccer
3:30 p.m.
Homestead at Palo Alto

Varsity Boys Soccer
3:30 p.m.
Eastside Prep at Priory

Varsity Boys Soccer
6 p.m.
Monta Vista at Gunn

Varsity Girls Soccer
6 p.m.
Gunn at Monta Vista

Varsity Girls Basketball
6:30 p.m.
Gunn at Los Altos

Mens Volleyball
7 p.m.
Menlo at Stanford (Exhibition)

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Gunn at Los Altos

Varsity Boys Basketball
7:45 p.m.
Homestead at Palo Alto

Saturday, January 5

Mens Wrestling
9 a.m.
Menlo at Menlo Invitational

Varsity Girls Soccer
10 a.m.
Woodside at El Camino

Varsity Girls Wrestling
10:30 a.m.
Menlo-Atherton at Napa Valley Classic

Varsity Girls Soccer
11 a.m.
Soquel at Sacred Heart Prep

Varsity Girls Basketball
1 p.m.
Menlo at Eastside Prep

Varsity Womens Wrestling
2 p.m.
Menlo at Menlo Open

Varsity Boys Soccer
2:30 p.m.
Woodside at El Camino

Varsity Boys Basketball
6 p.m.
Palo Alto at Menlo-Atherton

Varsity Girls Basketball
6 p.m.
Notre Dame of San Jose at Sacred Heart Prep

Varsity Boys Basketball
7 p.m.
Menlo at Pinewood

Monday, January 7

Varsity Girls Basketball
7 p.m.
Gunn at Monta Vista

Tuesday, January 8

Varsity Girls Soccer
4:30 p.m.
Carlmont at Menlo-Atherton

Varsity Girls Soccer
4:30 p.m.
Aragon at Woodside

Varsity Boys Basketball
5 p.m.
Menlo at Eastside Prep

Varsity Boys Basketball
5 p.m.
San Francisco Christian at Kehillah Jewish

Varsity Girls Basketball
5:30 p.m.
Crystal Springs Uplands at Castilleja

Varsity Girls Soccer
5:30 p.m.
Castilleja at Sacred Heart Prep

Varsity Girls Basketball
6:30 p.m.
Menlo at Notre Dame San Jose

Thursday, January 10

Varsity Boys Basketball
5:30 p.m.
Summit Shasta at Kehillah Jewish

Varsity Boys Wrestling
6 p.m.
Menlo-Atherton at Aragon

Friday, January 11

Varsity Girls Soccer
3:30 p.m.
Sacred Heart Prep at Priory

Sunday, January 13

Mens Volleyball
1 p.m.
Arcadia at Menlo

Monday, January 14

Varsity Boys Basketball
5 p.m.
Kehillah Jewsih at Design Tech

Tuesday, January 15

Varsity Boys Basketball
7:30 p.m.
Kehillah Jewsih at Summit Prep

Wednesday, January 16

Mens Volleyball
7 p.m.
UC Merced at Menlo

Friday, January 18

Womens Wrestling
9 a.m.
Menlo at Oregon Classic Duals (Redmond, OR)

Saturday, January 19

Womens Wrestling
9 a.m.
Menlo at Oregon Classic Duals (Redmond, OR)

Tuesday, January 22

Varsity Boys Basketball
5 p.m.
Pacific Bay Christian at Kehillah Jewish

Varsity Boys Basketball
5 p.m.
Kehillah Jewsih at Pacific Bay Christian

Friday, January 25

Mens Volleyball
3 p.m.
Westcliff at Menlo

Friday, February 8

Womens Wrestling
7 a.m.
Menlo at WCWA Nationals (Atlanta)

Womens Softball
8 a.m.
Stanford vs. Bradley at Kajikawa Classic (Tempe)

Womens Softball
1 p.m.
Stanford vs. Kansas at Kajikawa Classic (Tempe)

Saturday, February 9

Womens Wrestling
7 a.m.
Menlo at WCWA Nationals (Atlanta)

Womens Softball
10:30 a.m.
Stanford vs. Western Michigan at Kajikawa Classic (Tempe)

Womens Softball
1:30 p.m.
Stanford vs. Seattle at Kajikawa Classic (Tempe)

Sunday, February 10

Womens Softball
10:30 a.m.
Stanford vs. Weber State at Kajikawa Classic (Tempe)

Tuesday, February 12

Varsity Girls Basketball
5 p.m.
Eastside Prep at Pinewood

Friday, February 15

Mens Baseball
6 p.m.
Stanford vs. Ball State at Angels College Classic (Tempe)

Saturday, February 16

Mens Baseball
6:30 p.m.
Stanford vs. Wichita State at Angels College Classic (Tempe)

Sunday, February 17

Mens Baseball
1 p.m.
Stanford vs. Pepperdine at Angels College Classic (Tempe)

Monday, February 18

Mens Baseball
10 a.m.
Stanford at Grand Canyon

Thursday, February 21

Womens Wrestling
8 a.m.
Southern Oregon at Menlo

Friday, February 22

Mens Baseball
6 p.m.
UNLV at Stanford

Saturday, February 23

Mens Baseball
2 p.m.
UNLV at Stanford

Sunday, February 24

Mens Baseball
1 p.m.
UNLV at Stanford

Friday, March 15

Womens Wrestling
8 a.m.
Menlo at NAIA Nationals (TBD)

Saturday, March 16

Womens Wrestling
8 a.m.
Menlo at NAIA Nationals (TBD)

Saturday, August 31

Mens Football
2 p.m.
Northwestern at Stanford