Sports

2016 All-West Bay Athletic League Boys Track and Field Teams

 

2016 ALL-WEST BAY ATHLETIC LEAGUE BOYS TRACK AND FIELD TEAMS

Most Outstanding Track: Elias Davidson (The King's Academy)

Most Outstanding Field: Boaz Chum (The King's Academy)

First team

Demonte Aleem (Harker)

Collin Benetz (The King's Academy)

Elias Davidson (The King's Academy)

Davis Dunaway (Harker)

Alejandro Grau (Sacred Heart Prep)

Graham MacFarquhar (Sacred Heart Prep)

Robert Miranda (Menlo)

Sasha Novitsky (Sacred Heart Prep)

Addison Partida (Eastside College Prep)

Kyle Schott (Sacred Heart Prep)

Luke Troyer (The King's Academy)

4x100 meters (Crystal Springs Upland)

4x400 meters (Crystal Springs Upland)

Second team

Apurv Baichwal (Crystal Springs Upland)

Anthony Contreras (Harker)

Henry Fortenbaugh (Menlo)

Brian Hannah (Crystal Springs Upland)

Brian O'Kelly (Sacred Heart Prep)

Isaiah Scott (The King's Academy)

Robert Screven (Priory)

Drew Wadsworth (Menlo)

Kevin Wang (Harker)

Oliver Weiss (Sacred Heart Prep)

4x100 meters (The King's Academy)

4x400 meters (The King's Academy)

Honorable mention

Brett Anstrom (Sacred Heart Prep)

Rohan Daran (Harker)

Dennis Mandudzo (Menlo)

Nick Marsano (Crystal Springs Upland)

Alexander Phillips (Crystal Springs Upland)

Trent Portman (The King's Academy)

Kevin Sum (The King's Academy)

4x100 meters (Menlo)

4x100 meters (Eastside College Prep)

— Palo Alto Online Sports

What is community worth to you?
Support local journalism.

Comments

Sorry, but further commenting on this topic has been closed.

Be the first to know

Get the latest headlines sent straight to your inbox every day.

Palo Alto, rejoice. Mike's Cafe is back.
By Elena Kadvany | 4 comments | 2,034 views

Premarital and Couples: Musings on Life
By Chandrama Anderson | 0 comments | 1,477 views

Why we are Warming
By Sherry Listgarten | 25 comments | 1,289 views

Cap On? Cap Off? The Cities Respond
By Laura Stec | 4 comments | 1,128 views

The summer bucket list
By Cheryl Bac | 2 comments | 851 views